ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ MULTIPLAYER

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
George Piperakis
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2014 6:11 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ MULTIPLAYER

Δημοσίευση από George Piperakis »

Να ευχαριστίσουμε τον Ntanolas Lefteris για την συμμετοχή και την προσπάθεια που έκανε
για να έχετε όλοι τις οδηγίες που χρειάζεστε.....ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ!

1. Καταρχήν πρέπει να έχετε το παιχνίδι ΓΝΗΣΙΟ . Είτε αγορασμένο με CD από κάποιο φυσικό κατάστημα , είτε από το κάποιο εικονικό κατάστημα , είτε από την πλατφόρμα της STEAM ( θεωρώ ότι το τελευταίο είναι το καλύτερο , μιας και όποια μελλοντικά updates του παιχνιδιού , θα περνάνε αυτόματα μέσω Steam ) .
2. Εγκαθιστάτε κανονικά το παιχνίδι στον υπολογιστή σας . Τσεκάρετε ότι το παιχνίδι παίζει έτσι , και ότι δεν έχει γίνει κάποια λαλακία .
3. Σε περίπτωση που το παιχνίδι το έχετε σε CD , θα πρέπει να το ενεργοποιήσετε στο STEAM . Να κατεβάσεις τον client του Steam ( αν δεν τον έχετε ήδη ) , να τον εγκαταστήσεις , και να πας πάνω στις επιλογές GAMES > Activate a product on Steam , οπού εκεί θα βάλεις τον κωδικό που υπάρχει στο CD που έχεις αγοράσει .
4 . Αν θες να παίζεις απλό single-player , τότε σταματάς εδώ , επιλέγεις το παιχνίδι μέσα από τον client του steam , και παίζεις και είσαι άρχοντας !
5. Αν θες να παίξεις multi-player , τότε πηγαίνεις στην διεύθυνση :http://ets2mp.com/ . Από εκεί επιλέγεις το DOWNLOAD , κατεβάζεις τον client του multi , τον κάνεις εγκατάσταση στον υπολογιστή σου , και όταν τελειώσει , από την συντόμευση που υπάρχει πλέον στο desktop του υπολογιστή κάνεις διπλό κλικ και ξεκινάς να παίζεις .
6. Για να παίξεις στο multi , θα πρέπει να έχεις λογαριασμό στο STEAM . Χωρίς λογαριασμό στο STEAM , ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙΣ !!!!! Θα πρέπει να έχεις αγορασμένο το ολόκληρο παιχνίδι , όχι το DEMO !!!!! Δεν είναι απαραίτητο το expansion GOING EAST !!!!!!
7. Και για αυτούς που ξέρουν Αγγλικά , εδώ είναι οι οδηγίες από το φόρουμ του multiplayer : http://forum.ets2mp.com/showthread.php? ... 45#pid8445
Αυτά τα λίγα από εμένα . Αν κάποιος από αυτούς που χρησιμοποιούν το multiplayer , .έχει κάποια ένσταση ή πρόταση σε αυτά που έχω γράψει , ευχαρίστως να το προσθέσει . Αν πάντως αυτά που έχω γράψει , είναι σωστά , θα μπορούσαν οι admin , να το πάρουν και να το κάνουν pin στην αρχική σελίδα , έτσι ώστε κάποια στιγμή να σταματήσουν οι πάμπολλες ερωτήσεις ( δεν είναι ανάγκη να φαίνεται το όνομά μου , δεν έχω τέτοιο κόλλημα )
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
George Piperakis
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 13, 2014 6:11 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟ MULTIPLAYER

Δημοσίευση από George Piperakis »

Και ένα βίντεο απο τον φίλο μας Στέφανο

Εικόνα
Εικόνα
Απάντηση