Γιάννης Βελώνης

Οι απαντήσεις των μελών της κοινότητας .
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Γιάννης Βελώνης

Δημοσίευση από leftergr »

Γιάννης Βελώνης


1.Πρώτη επαφή με υπολογιστή . Χρονολογία και ηλικία :

Πρώτη επαφή με τον υπολογιστή μου ήταν στην ηλικία των 8 ετών το 2006


2.Χαρακτηριστικά που είχε ο πρώτος υπολογιστής ;

Ο πρώτος μου υπολογιστής ήταν διπύρηνος με intel core i3 επεξεργαστή 2GB ram και σκληρό δίσκο στα 500 GB . Είχα μια οθόνη 22 ιντσών Viewsonic και ένα κανονικό πληκτρολόγιο της Microsoft και ένα επίσης απλό ποντίκι


3.Μερικά από τα πρώτα παιχνίδια που ασχολήθηκες ;

Το πρώτο μου παιχνίδι ήταν το Age of Empires 2 και το Need for Speed Underground 1 και 2 , ακόμη ένα παιχνίδι που πέρασα αρκετή ώρα είναι το Euro Truck Simulator 1 με τα γνωστά φορτηγά Swift(Scania) Valiant(Volvo) κ.λπ


4.Αγαπημένο είδος παιχνιδιού

Το αγαπημένο μου είδος η μάλλον κατηγορίας είναι πιο πολύ τα Adventure , άλλα και τα Simulator ειναι ενα ειδος που με έχει προσέλκυση τα τελευταία χρόνια


5.Επαφή με κονσόλες ; Είχες ποτέ ; Ήθελες να αποκτήσεις ;

Η πρώτη μου κονσολα ηταν το Playstation 1 το είχα αποκτήσει στην ηλικία των 6 ετών . Μετά από λίγα χρόνια κυκλοφόρησε το 2 , το πήρα μόλις βγήκε στην αγορά και στην συνεχεία πήρα και το 3 που σταμάτησα να παίζω και playstation. Πριν 3 χρόνια βγήκε το PSP Vita το πήρα γιατί είχα το παλιό PSP 3001 και ήθελα να δω τι νέο υπάρχει σε αυτήν την μικρή κονσόλα


6.Συλλογή παιχνιδιών ( πόσα , retail ή steam )

Τα παιχνίδια που έχω αγοράσει για της κονσόλες του playstation είναι αρκετά θα αναφέρω το πιο σημαντικά για έμενα , έχω όλη την συλλογή του Need for Speed επίσης το Grand Turismo και στο ηλεκτρονικό υπολογιστή θα αναφέρω μονό ένα το ETS2


7.Πόσες ώρες αφιερώνεις για παιχνίδι κάθε ημέρα/εβδομάδα

Δύσκολη ερώτηση ! Σε αυτήν την ερωτήση δεν μπορώ να απαντήσω με ακρίβεια γιατί οπού και να πάω σε μια κονσόλα θα βρεθώ οπότε δεν υπάρχει ακριβής χρόνος


8.Άλλη χρήση υπολογιστή εκτός από τα παιχνίδια

Ασχολούμαι με πρόγραμμα σχεδιασμού 3d model και ότι άλλο προκύψει πάνω στον υπολογιστή


9.Πως έμαθες την χρήση του υπολογιστή ( βιβλία , περιοδικά , σχολές , ιντερνετ )

Την χρήση του ηλεκτρονικού υπολογιστή την έμαθα μονός μου σε αυτήν την μικρή ηλικία που βρισκόμουν . Στην διάρκεια πήγα σε σχόλη 4 χρονια και έμαθα να δουλεύω κάποια προγράμματα πάνω στον υπολογιστή και να αντιλαμβάνομαι τι είναι αυτό το μηχάνημα


10.Προτίμηση desktop ή laptop

Εγώ προσωπικά προτιμώ το desktop από ένα laptop και όλα αυτά τα χρόνια δεν πήρα ποτέ laptop .


11.Το σύστημα που διαθέτεις τώρα , τι περιλαμβάνει ;

Το σύστημα που διαθέτω είναι Intel Core I7 τετραπηρηνος, σκληρός δίσκος στα 2TB , η Ram που έχω είναι στα 16 GB και η κάρτα γραφικών μου ειναι ATI ASUS HD7870 Series . Για οθόνη έχω μια Sony Bravia 32 ιντσών και ένα συνηθισμένο πληκτρολόγιο όπως και ποντίκι .


12.Με το ETS2 πότε ξεκίνησες να ασχολείσαι ;

Με το ets2 ασχολήθηκα από την πρώτη μέρα που κυκλοφορεί στην αγορά .


13.Πόσες ώρες αφιερώνεις στο ETS2

Καθημερινά πάνω από ένα 3ωρο την ήμερα


14.Παιχνίδι με mods ή vanilla

Το παιχνίδι το προτιμώ με mods μέσα γιατί πιστεύω ότι γίνεται ακόμη πιο real


15.Έχεις ασχοληθεί να φτιάξεις δικά σου mods ;

Ναι έχω ασχοληθεί να κάνω τα δικά μου μοντ και να το κάνω όπως εγώ θέλω και το σκέφτομαι


16.Κάποια mods τα οποία χρησιμοποιείς σε κάθε έκδοση του παιχνιδιού και δεν μπορείς χωρίς αυτά ;

Είναι το Scania το οποίο το έχω κάνει ο ίδιος και προσπαθώ να το έχω σε κάθε έκδοση μέσα χωρίς τα error τον καινούργιο updates
Εικόνα
Κλειδωμένο