Πρόβλημα με λογαριασμο μεσω Steam

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
psaltis2
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2015 4:22 am

Πρόβλημα με λογαριασμο μεσω Steam

Δημοσίευση από psaltis2 »

Κύριοι Καλησπέρα. Τον τελευταίο καιρό ενώ θέλω να αγορασω κάποια εξαρτήματα μέσω Steam και ενω δεν αντιμετωπιζα παλαιότερα κανενα πρόβλημα, ξαφνικα μου βγαζει πως η συγκεκριμένη πιστωτική μου κάρτα απορρίπτεται για πρώτη φορά στα χρονικά. Μήπως υπάρχει κάποια λύση ή λόγω τον Capital Controls έχουν αλλάξει κάποια πράγματα? Σημειωτέον ότι είναι της Εθνικής Τράπεζας η κάρτα μου και δεν ειχα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα στα χρονικά. Το μόνο που αναφερω ειναι οτι εκανα πρόσφατα format κ δεν ξερω αν παιζει καποιο ρόλο.Σας ευχαριστω κ καλη δυναμη στο εργο σας
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Πρόβλημα με λογαριασμο μεσω Steam

Δημοσίευση από leftergr »

Το θέμα έχει να κάνει αποκλειστικά με τα capital controls που ισχύουν και όχι με την κάρτα σου . Για το steam , από όλα όσα έχω δοκιμάσει , μόνο με την χρήση ΧΡΕΩΣΤΙΚΗΣ κάρτας κατάφερα να κάνω αγορά πριν από 15-20 ημέρες .

Την κάρτα δηλαδή που χρησιμοποιείς για να βγάλεις λεφτά από λογαριασμό τράπεζας , από ΑΤΜ . Κάνε μια δοκιμή και με αυτή , και όχι με πιστωτική . Η τράπεζα Πειραιώς πάντως έχω διαβάσει είναι η τράπεζα που επιτρέπει τις περισσότερες συναλλαγές χωρίς προβλήματα . Αν έχεις τέτοια κάρτα , έχεις περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας !!!
Εικόνα
psaltis2
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 15, 2015 4:22 am

Re: Πρόβλημα με λογαριασμο μεσω Steam

Δημοσίευση από psaltis2 »

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Υπόχρεος
Απάντηση