logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
mimakosm
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 8:03 am

logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από mimakosm »

παιδια καλημερα κ χρονια πολλα!!!!. αγορασα κ εγω μια g 27 πολυ ωραια τιμονιερα ,εχω το εξης θεμα , οταν στριβω το τιμονι μετα την μια στροφη τερματιζει αποτομα μονο του, εχω δοκιμασει τα παντα ολλες τις usb θυρες εχω κατεβασει drivers απο το ιντερνετ στο profiler εχω κανει τις σωστες ρυθμισεις , κ τιποτα το προβλημα παραμενει φυσικα το ειχα κ στην προηγουμενη τιμονιερα αυτο το θεμα που εστριβε 90 μοιρες εχω ανεβασει ενα pastebin μηπως βρεθει καμια λυση γιατι δεν ξερω τι αλλο να κανω ευχαριστω κ καλη ανασταση http://pastebin.com/9ESPcbSM
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από leftergr »

Η τιμονιέρα φαίνεται να φορτώνει κανονικά , και να αναγνωρίζεται το παιχνίδι .

Μήπως έχεις κανένα θέμα με τους drivers από την προηγούμενη τιμονιέρα που είχες ; Έχεις κατεβάσει τον σωστό οδηγό , από το site της Logitech που κάνει για την τιμονιέρα και για τα windows που έχεις ;

Τσέκαρες μέσα στο παιχνίδι , αν σου εμφανίζει το σωστό όνομα της τιμονιέρας ; μήπως έχει φάει κανένα κόλλημα , και νομίζει ότι έχεις την προηγούμενη που ήταν λιγότερες μοίρες ;

Έκανες το καλιμπράρισμα μέσα από το παιχνίδι ; Εκεί που σου ζητάει να πας την τιμονιέρα από τέρμα αριστερά σε τέρμα δεξιά , πηγαίνει κανονικά ;

Μέσα στο πρόγραμμα της Logitech στα windows , η τιμονιέρα φαίνεται να στρίβει κανονικά από το ένα τέρμα στο άλλο ;

Δοκίμασε να κάνεις ένα καινούργιο προφίλ , χωρίς κανένα μοντ μέσα . Μπες μέσα , και ρύθμισε από την αρχή την τιμονιέρα στο παιχνίδι , να δείς τι κάνει .

Αν είναι ανέβασε και μια φώτο από τις ρυθμίσεις που χρησιμοποιείς μέσα στο παιχνίδι ( από την καρτέλα των ρυθμίσεων της τιμονιέρας ) , να δούμε τι έχεις βάλει εκεί .

Επίσης φρόντισε την τιμονιέρα , να την συνδέσεις σε usb που είναι πάνω στην motherboard , και όχι σε κάποιο usb hub ή σε usb που είναι στην μπροστινή πχ μεριά του κουτιού .
Εικόνα
mimakosm
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 8:03 am

Re: logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από mimakosm »

ola ta ekana οπως τα λες η μονη διαφορα ειναι οτι στο πρωτο καλιμπραρισμα στον οδηγω εισοδου με το που περασει το κεντρο ειτε αριστερα ειτε δεξια τερματιζει αποτομα ενω εκει που ρυθμιζεις στο παιχνιδι κ το feedback κ καλιμπραρεις κ το τιμονι δουλευει σωστα
mimakosm
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 8:03 am

Re: logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από mimakosm »

den μπορω να ανεβασω εικονα
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από leftergr »

Για φωτογραφία , θα την σώσεις σε κάποια image hosting υπηρεσία ( όπως πχ imgur ) , και θα βάλεις το λινκ μετά εδώ .

Για το άλλο μύνημα που γράφεις , πραγματικά δε κατάλαβα καθόλου τι ακριβώς έχεις κάνει , με τις ρυθμίσεις και το καλιμπράρισμα ........ Ξαναγράψτο πιο αναλυτικά . Και με φώτος θα είναι ακόμα καλύτερα .....

Στο logitech profiler , η τιμονιέρα δουλεύει κανονικά ; Περιστρέφεται από το ένα τέρμα στο άλλο τέρμα ;
Εικόνα
mimakosm
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 8:03 am

Re: logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από mimakosm »

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

τι εννοω οταν παω στον οδηγο εισοδου κ βρισκω την τιμονιερα στο καλιμπραρισμα του τιμονιου που εχει εκει οταν γυριζω το τιμονι ειτε αριστερα ειτε δεξια με το που κανω σχεδον μια στροφη τερματιζει μονο του κ φαινεται κ στην μπαρα οταν γεμιζει. τωρα οταν παω στα χειριστηρια κ παω να κανω καλιμπραρισμα του τιμονιου ειναι ολα μια χαρα γεμιζει η μπαρα ειτε δεξια ειτε αριστερα κανονικα μεχρι να στριψει ολο το τιμονι . ελπιζω να το διατυπωσα καλυτερα , ευχαριστω οπως κ να εχει
mimakosm
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2016 8:03 am

Re: logitech g 27 προβλημα με το τιμονι

Δημοσίευση από mimakosm »

καλημερα !!! καλο μηνα χρηστος ανεστη!!! το προβλημα μου λυθηκε , εχθες το πρωι επαιζα καλα με το νεο προφιλ το βραδυ παω να μπω κ με πεταγε το ιδιο κ σημερα ειχα ομως αποθηκευση το παλιο μου προφιλ απο την 1,22 το οποιο δεν επαιζε στην 1,23 το εβαλα σημερα να δοκιμασω κ δουλευει μια χαρα κ το προφιλ κ η τιμονιερα πολυ καλο gameplay , ευχαριστω πολυ για την βοηθεια !!!
Απάντηση