Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
ThaBuddha187
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2016 6:40 am
Τοποθεσία: Θασσαλονίκη

Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από ThaBuddha187 »

Καλησπέρα παιδιά!
Καταρχάς καλώς σας βρήκα στην κοινότητα, είμαι νέος και στο παιχνίδι και στο forum.
Ελπίζω να γράφω στην σωστή ενότητα.

Σήμερα το παιχνίδι μου έκανε αναβάθμιση στην έκδοση 1,26 και δυστυχώς μόλις φορτώνω και πάω να μπω σε δουλειά με πετάει στην επιφάνεια εργασίας.
Προφανώς κάποιο mod δεν είναι συμβατό.
Γνωρίζετε πως μπορώ να μάθω ποιό από όλα μου κάνει το πρόβλημα (αν όχι όλα).
Μπορώ να κάνω κάτι άλλο;
Μου αρέσουν τα mods που έχω βάλει και κυρίως ο χάρτης, ο TSM 6,4, θα προτιμούσα να μην τον βγάλω αν γίνεται αλλά κυρίως ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΞΩ :D.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
"Questa notte splendida darà i colori al nostro stemma: il nero e l'azzurro sullo sfondo d'oro delle stelle.

Si chiamerà Internazionale, perchè noi siamo fratelli del mondo."
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από leftergr »

Καλημέρα και καλώς όρισες στην κοινότητά !!!

Αν ακολουθήσεις τις οδηγίες που περιγράφονται σε αυτό το τόπικ , και ποστάρεις το λινκ από το αρχείο game.log.txt , ( που θα το έχεις πάρει αμέσως μετά που θα σε πετάξει ) , πιθανόν να βρούμε ποιό ακριβώς μοντ είναι αυτό που σου κάνει την ζημιά .


http://forum.ets2.gr/viewtopic.php?f=8&t=724
Εικόνα
ThaBuddha187
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2016 6:40 am
Τοποθεσία: Θασσαλονίκη

Re: Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από ThaBuddha187 »

Ορίστε το link, νομίζω είναι το σωστό.
http://pastebin.com/KaXd2TLe

Δοκίμασα πάντως και στην νέα έκδοση 2 χάρτες (Mario Map 12.0 [1.26.x] και Mega Map Official Release by WG Complete) για 1.26 και πάλι είχα τα ίδια προβλήματα.
Μετά μέσω του Steam έβαλα προσωρινά την beta του 1.25 και δούλεψε επιτέλους το save μου με τον TSM 6.4 και οδήγησα λιγάκι.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για την βοήθεια!
"Questa notte splendida darà i colori al nostro stemma: il nero e l'azzurro sullo sfondo d'oro delle stelle.

Si chiamerà Internazionale, perchè noi siamo fratelli del mondo."
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από leftergr »

Καταρχήν απενεργοποίησε τον TSM 6.4 , δεν παίζει με την 1.26 , όπως και κανένας χάρτης που δεν είναι ειδικά για την έκδοση αυτή .

Επίσης έχεις ενεργοποιημένα ένα σωρό μοντ φορτηγών . Γιατί αφού μόνο ένα μπορείς να οδηγήσεις κάθε φορά ; Όταν αλλάζεις φορτηγό , καλό είναι να βγάζεις εντελώς το μοντ του προηγούμενου , μαζί και με ότι άλλο έξτρα έχεις βάλει με αυτό . Πολύ συχνά το ένα μοντ αλληλοκαλύπτει κάποιο άλλο , και χάνεται η μπάλα .
Εικόνα
ThaBuddha187
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2016 6:40 am
Τοποθεσία: Θασσαλονίκη

Re: Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από ThaBuddha187 »

Τελικά το γύρισα στην 1.25 beta γιατί δεν ήθελα να χάσω τον χάρτη και είχα φτάσει 14 λεβελ με πολύ κοπό κατάφερα να πάρω το 1ο μου φορτηγό, χωρίς δάνειο.
Θα περιμένω να βγει κάποιο update στον χάρτη και μετά θα βάλω την 1.26.

Αυτό με τα φορτηγά δεν το πολυκατάλαβα.. πειράζει να έχεις πολλά ενεργοποιημένα ταυτόχρονα;
Τα έχω κυρίως σαν επιλογή για όταν θα αγοράζω. Λες καλύτερα να τα απενεργοποιήσω, εκτός από αυτό που έχω προς το παρόν και όταν θελήσω να αγοράσω άλλο να τα ξαναβάλω και ούτω καθεξής.

Ευχαριστώ και πάλι Λευτέρη για την βοήθεια, Σταύρος εδώ.
"Questa notte splendida darà i colori al nostro stemma: il nero e l'azzurro sullo sfondo d'oro delle stelle.

Si chiamerà Internazionale, perchè noi siamo fratelli del mondo."
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από leftergr »

Δεν βρίσκω το λόνο , να έχεις όλα τα φορτηγά μοντ , φορτωμένα εφόσον δεν τα χρησιμοποιείς . Και χρόνο χάνεις για να φορτώσει το παιχνίδι , αλλά κυρίως μπορεί κάποια φορτηγά να χρησιμοποιούν κοινά κομμάτια . Με αποτέλεσμα να σου βγάζει errors + warnings .

Προσωπικά όταν βάζω το μοντ ενός φορτηγού , βγάζω το προηγούμενο . Και μαζί με αυτό βγάζω και το ''ειδικά'' tunings που πηγαίνουν σε αυτό το φορτηγό .

Βέβαια πριν το κάνεις εσύ αυτό , θα πρέπει πρώτα να πουλήσεις όλα τα μονταρισμένα φορτηγά ( μαζί με ότι έξτρα τους έχεις προσθέσει ) , και μετά να βγάλεις τα αντίστοιχα μοντ από τον μοντ μανατζερ , και από τον φάκελο των μοντ .
Εικόνα
ThaBuddha187
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 28, 2016 6:40 am
Τοποθεσία: Θασσαλονίκη

Re: Update 1.26 και πάπαλα το save moy

Δημοσίευση από ThaBuddha187 »

Ωραια, ευχαριστώ πολύ!
"Questa notte splendida darà i colori al nostro stemma: il nero e l'azzurro sullo sfondo d'oro delle stelle.

Si chiamerà Internazionale, perchè noi siamo fratelli del mondo."
Απάντηση