αποτομο κλεισιμο παιχνιδιου

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
costastr90
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 22, 2017 2:19 am

αποτομο κλεισιμο παιχνιδιου

Δημοσίευση από costastr90 »

καλησπερα και χρονια πολλα στο Forum!... μια βοηθεια... ειμαι στο γκαραζ μου και θελω να ξεκινισω μια δουλεια οταν ανοιγω των χαρτη και παταω πανω στο βελος που βρισκομαι για να μου βγαλει της δουλιες με πεταει τελειος εξω απο το παιχνιδι... το προβλημα εμφανιστικε οταν αναβαθμιστηκε στην 1,27


https://pastebin.com/Y0CjMrRR
Άβαταρ μέλους
zeros
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:50 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: αποτομο κλεισιμο παιχνιδιου

Δημοσίευση από zeros »

Καλημερα Κωστα

Απο οτι βλεπω στο gamelog το προφιλ που χρησιμοποιης ειναι ενα που ειχες μεσα τον TSM και το εχεις απενεργοποιηση ..οπως ειναι φυσικο μιας και ο TSM δεν λειτουργει στην 1.27.χ..παρολα αυτα το παιχνιδι ψαχνει να βρει γκαραζ απο τοποθεσιες που δεν υπαρχουν πλεον με αποτελεσμα η αγορα φορτιων να προσπαθει να τακτοποιησει την λιστα αλλα λογω της ελλειψης των τοποθεσιων να μην μπορει.Επισης εχεις και καποια αλλα μοντς με αναφορες σε γραμμες κωδικα που δεν υπαρχουν στο παιχνιδι τα οποια σθνηθως δεν προκαλουν κρασαρισμα αλλα δυσκολευουν την μηχανη του παιχνιδιου..επισης δεν δειχνει στο gamelog που εβαλες οτι το παιχνιδι κρασαρει..(μηπως δεν εβαλες ολο το κειμενο απο το gamelog?)

Θα σου προτινα να μην χρησιμοποιεις αυτο το προφιλ μεχρι να βγει η καινουτγια εκδοση του χαρτη ..αλλααν παλι θες να πειραματιστεις κανε τα παρακατω
Για αρχη μια λυση που προτινω να δοκιμασεις ειναι η εντολη ρισετ της οικονομιας του παιχνιδιου (δεν εχει σχεση με τα λεφτα που εχεις στο προφιλ σου..μην ανησυχεις)
Ανοιξε το developers console μεσα στο παιχνιδι και εκτελεσε την εντολη g_force_economy_reset

Αν δεν ξερεις τι ειναι το developers console ριξε μια ματια εδω και διαβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τις οδηγιες....η εντολη που σου προτινω ειναι η τελευταια στην λιστα του νηματος και εξηγει πως την χρησιμοποιουμε και τι ακριβως κανει

http://forum.ets2.gr/viewtopic.php?f=8&t=609
Καλη διασκεδαση με ασφαλη χιλιομετρα

Zeros
Εικόνα
Απάντηση