Προβλημα με TSM 5.1.2 + mod HARD ECO + ECONOMY

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
AthanasiosPanoris
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Σεπ 08, 2014 10:19 pm

Προβλημα με TSM 5.1.2 + mod HARD ECO + ECONOMY

Δημοσίευση από AthanasiosPanoris »

Καλησπερα σας εχω ενα θεμα στο παιχνιδι μολις εβαλα την καινουργια εκδοση του tsm map την 5.1.2 συν τα 3 mods που ειχα εξαρχεις που ειναι τα MB_Actros_RealLogo zzzzEcoTSM και zzzzHardEco

Το προβλημα διπλο καταρχην εχω εντονο lag οταν μπαινω σε πολεις που ειναι προς ισπανια.... και δευτερον κρασαρει και με πεταει εξω το παιχνιδι οπου και αν ειμαι βγαζει δυλαδη error τυπου η εφαρμογη σταματησε να λειτουργει και με βγαζει στην επιφανεια εργασιας ... αυτο δεν το εκανε με την εκδοση 5.0 tsm και δεν καταλαβαινω γιατι laggarei τοσο ξαφνικα μην παει το μιαλο σας σε γραφικα καρτες γραφικων και τετοια οχι μονο θεμα της εφαρμογης η καποιο λαθος δικο μου στα mods παιζει.... Καποια βοηθεια για την καινουργια 5.1.2 εκδοση εχει κανενας τετοιο ειδους θεμα με αυτην την εκδοση η και με αλλες εκδοσης του ιδιου χαρτη και εχει βρει σιγουρη η προτεινομενη λυση? το εκανα απεγκατασταση και το ξαναεβαλα μετα τα 5 αρχεια του tsm το 1 για τα σηματα της mercedes και τα αλλα 2 για την οικονομια αληθινα λεφτα ανα χιλιομετρο κλπ...

Και με πεταει που ειναι το χειροτερο και laggarei βασικα καταλαβαινω πλεον ποτε θα με πεταξει οταν αρχιζει και κολλαει η οθονη στην ανανεωση της....
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Προβλημα με TSM 5.1.2 + mod HARD ECO + ECONOMY

Δημοσίευση από leftergr »

Καταρχήν δοκίμασες να δείς αν αφήσεις μόνο τον χάρτη χωρίς να mods τι κάνει ; Εξακολουθεί να λαγκάρει και να σε πετάει έξω ; Mods που δούλευαν με την προηγούμενη έκδοση του χάρτη , δεν είναι απαραίτητο να δουλεύουν και με την νέα . Επίσης κάτι μπορεί να έχει αλλαχτεί στην καινούργια έκδοση , στο κομμάτι της Ισπανίας , και για αυτό το κόλλημα .

Μια καλή λύση , είναι να ρίξεις μια ματιά στο αρχείο game.log.txt , που είναι στον φάκελο του παιχνιδιού , στο documents . Όταν σε πετάξει εκτός , ανοίγεις το συγκεκριμένο αρχείο με το notepad , και εκεί σου βγάζει το τελευταίο error που εμφάνισε το παιχνίδι πριν κλείσει . Στο ίδιο αρχείο ρίχνεις και μια ματιά τι σόι errors και warnings έχει εμφανίσει το παιχνίδι την ώρα που παίζεις .

Φιλικά Λευτέρης
Εικόνα
Απάντηση