1.14.2 update $%^&

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
racer
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2014 4:31 pm

1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από racer »

καλησπερα
το αναβαθμησα στην εκδοση 1.14.2 και παω να παιξω αλλα κρασαρει περασα τον tsm 5.3 αλλα και παλι κρασαρει
πρεπει να φτιαξω καινουριο προφιλ και να διαγραψω mod που ειχα στην 1.13?
Άβαταρ μέλους
Nisman
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Τρί Μαρ 11, 2014 6:29 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από Nisman »

Χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα την 1.14, μήπως έχεις και κάποιο άλλο mod ου δεν είναι συμβατό;

Όπως πχ κάποιο με φορτία...
Εικόνα
racer
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2014 4:31 pm

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από racer »

Nisman έγραψε:Χωρίς να έχω δοκιμάσει ακόμα την 1.14, μήπως έχεις και κάποιο άλλο mod ου δεν είναι συμβατό;

Όπως πχ κάποιο με φορτία...
το σκεφτηκα και εγω φιλε τα εβγαλα ολα τα μοδ αλλα και αφησα τον 5.3 αλλα παλι κρασαρε
εφταιξα καινουριο προφιλ αλλα τι να το κανω. γινεται με αυτο που ειχα στην 1.13?να συνεχισω την 1.14?
κριμα να τα χασω ολα μεχρι τωρα
και πως το παω στην 1.13 η δεν γινεται?
Άβαταρ μέλους
zeros
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:50 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από zeros »

Γεια σου racer

Το gamelog σου τι λεει???..ποσταρισετο να δουμε τι errors σου βγαζει.


Εγω ειμαι στην 1,14 με τον TSM 5.3 και το παλιο μου προφιλ χωρις κανεναν προβλημα(μονο τον χαρτη και μερικα αξεσουαρ εχω για μοντ..οτιδηποτε αλλο μοντ που περιεχει φορτια..και αλλαγες καιρου δεν τα χρησιμοποιω....ακομα)
Καλη διασκεδαση με ασφαλη χιλιομετρα

Zeros
Εικόνα
racer
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2014 4:31 pm

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από racer »

zeros καλησπερα δε μου βγαζει error απλα το ποφιλ που ειχα στην 1.13 δεν μπορω να το κανω load στην 1.14
παντως ο 5.3 χαρτης παιζει κανονικα αλλα εχω κανει καινουριο προφιλ
Άβαταρ μέλους
zeros
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:50 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από zeros »

Δεν γινετε να μην γραφει τπτ το gamelog.Αν δεν καταλαβες γιατι πραμα λεω. ;) ..πανε εγραφα/Euro Truck Simulator 2/game.log.txt.
Πανε σε αυτο το αρχειο οταν δεν ειναι σε λειτουργια το παιχνιδι...ανοιξετο με εναν απλο κειμενογραφο και βρες μεσα στο ημερολογιο οτι αναφορα ξεκινα με την λεξη "error"και ποσταρισε την εδω,για να δουμε τι προκαλει το κρασαρισμα.

Ελπιζω να μην εσβησες το παλιο σου προφιλ,αν βρουμε τι προκαλει το κρασαρισμα και το διορθωσουμε δεν θα χρειαστεις καινουργιο προφιλ.
Καλη διασκεδαση με ασφαλη χιλιομετρα

Zeros
Εικόνα
racer
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2014 4:31 pm

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από racer »

αστο φιλε το επανεφερα στην 1.13 και εχω το κεφαλι μου ησυχο
ωστοσο κατι παιζει με τα mod στην 1.14 δλδ το προφιλ δεν μπορει να συνεχισει στην 1.14 διοτι ειχα βαλει mods μεσα και αν τα βγαλω δεν θα εχω το προφιλ οπως πριν οποτε εχετε γεια
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από leftergr »

Η σωστή διαδικασία μετά την αναβάθμιση ( και οποιαδήποτε αναβάθμιση που αλλάζει πράγματα στο παιχνίδι ) είναι :

1. Επιλέγεις το προφίλ που είχες , και απενεργοποιείς όλα τα mods που έχεις .

2. Μπαίνεις στο παιχνίδι , ξεκινάς να οδηγάς ( το πιο πιθανό είναι να σε έχει βγάλει στο αρχικό σου γκαράζ ) , και πας και κοιμάσε ( έτσι ώστε όλα τα mod να ξεφορτώσουν )

3. Βγαίνεις από το παιχνίδι .

4. Ξαναμπαίνεις στο παιχνίδι , και τότε ενεργοποιείς τα mods που ξέρεις σίγουρα ότι παίζουν με την καινούργια έκδοση . Αλλά προσοχή , όχι να πας να ενεργοποιήσεις 50 mod με την μια , λίγα λίγα κάθε φορά .

Το σημαντικό είναι , όταν απενεργοποιείς mod , μετά που θα μπαίνεις στο παιχνίδι , να ρίχνεις έστω ένα ύπνο . Αν δεν κοιμηθείς , mods δεν πρόκειται να ξεφορτώσουν , και θα παραμένουν .
Εικόνα
racer
Άπειρος Οδηγός
Άπειρος Οδηγός
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2014 4:31 pm

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από racer »

ναι φιλε μου τα απενεργοποιησα ολα τα mods αλλα καθως εκανα load το τελευταιο save μου μου ελεγε οτι λειπουν τα ταδε mods και αν συνεχιζα θα κρασαρε το παιχνιδι που αυτο εγινε τελικα
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: 1.14.2 update $%^&

Δημοσίευση από leftergr »

Ποτέ δεν μου έχει κρασάρει παιχνίδι , βγάζοντας απλώς τα mods που είχα .
Το μόνο που μπορώ να φανταστώ , είναι να είχες ξεκινήσει με τον TSM το συγκεκριμένο προφίλ , και να είχες βάλει το αρχικό σου γκαράζ , σε πόλη που υπάρχει μόνο στον TSM , και όχι στον στάνταρ χάρτη του παιχνιδιού . Οπότε ξεκινώντας το προφίλ , να μην μπορούσε να σε βγάλει σε αυτή την πόλη .

Βέβαια σύμφωνα με τα λεγόμενα της SCS , στην 1.14 έκδοση , δεν θα έπρεπε να είχε τέτοιο πρόβλημα , γιατί το διόρθωσαν . Ίσως όμως να μην ισχύει για το πρώτο πρώτο γκαράζ που αγοράζεις , αλλά για τα υπόλοιπα δευτερεύοντα που μπορεί να έχεις ....
Εικόνα
Απάντηση