Χρήστος Κολλύρης

Οι απαντήσεις των μελών της κοινότητας .
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Giorgos Patsias
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:39 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Χρήστος Κολλύρης

Δημοσίευση από Giorgos Patsias »

Χρήστος Κολλύρης ( xristos_k )

1.Πρώτη επαφή με υπολογιστή . Χρονολογία και ηλικία :
3η δημοτικού 2007, 8χρονών όταν έμαθα να μπαίνω στο word και να γράφω εκθέσεις σε εναν υπολογιστή από το λογιστήριο του πατέρα μου.

2.Χαρακτηριστικά που είχε ο πρώτος υπολογιστής ;
Ούτε που ξέρω :D :D

3.Μερικά από τα πρώτα παιχνίδια που ασχολήθηκες ;
Driving Speed 1,2 Gran turismo και κανα grand theft auto.

4.Αγαπημένο είδος παιχνιδιού
Πιο πολύ μου αρέσουν με οδήγηση , και απεχθάνομαι αυτά που περιέχουν βία, αλλά το grand theft auto είναι η εξαίρεση.

5.Επαφή με κονσόλες ; Είχες ποτέ ; Ήθελες να αποκτήσεις ;
Είχα δεί που είχαν οι θείοι μου, και ήθελα πάρα πολύ ώσπου ένα βράδυ ο Άι Βασίλης έφερε το Playstation 3.

6.Συλλογή παιχνιδιών ( πόσα , retail ή steam )
retail έχω πάρα πολλά μιας και είναι για το PS3, στο steam έχω το ets2 και κάποιες από τις επεκτάσεις του μιας και το ανακάλυψα το καλοκαίρι.

7.Πόσες ώρες αφιερώνεις για παιχνίδι κάθε ημέρα/εβδομάδα
Εξαρταται απο πολλά, τώρα πχ που γράφουμε εξετάσεις παίζω το βράδυ λίγο, υπάρχουν και μέρες που κλείνω κανα 5άρι ωρες.

8.Άλλη χρήση υπολογιστή εκτός από τα παιχνίδια
Σερφάρισμα, και λογιστικά για την δουλειά του πατέρα μου.

9.Πως έμαθες την χρήση του υπολογιστή ( βιβλία , περιοδικά , σχολές , ιντερνετ )
Πάταγα ότι έβλεπα από τους γονείς μου και από τους υπαλλήλους , αργότερα πήγα και σε φροντιστήριο για να πάρω και το ECDL, μήπως μου χρειαστεί πουθενά.

10.Προτίμηση desktop ή laptop
Desktop με 1000 :!: :!: :!:

11.Το σύστημα που διαθέτεις τώρα , τι περιλαμβάνει ;
Μητρική ASUS M5A78L-M/USB3 RETAIL CPU AMD FX-8320 3.5GHZ 8-CORE BOX PSU CORSAIR CS SERIES MODULAR CS650M-650W 80 PLUS GOLD CERTIFIED VGA MSI GEFORCE GTX970 GAMING 4G 4GB GDDRS PCI-E RETAIL SCYTHE SCMGD-1000 MUGEN MAX CPU-COLLER 140MM RAM KINGSTON HX321C11SR/8 8GB 2133MHZ DDR3 XMP HYPERX SAVAGE HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 3.5" SATA3 SSD KINGSTON SH103S3/120G HYPERX 3K 120GB 2.5" SATA3 STANDALONE

12.Με το ETS2 πότε ξεκίνησες να ασχολείσαι ;
Το καλοκαίρι 2014 όταν μετά το τελευταίο μάθημα προαγωγικών του Ιουνίου το άκουσα από κάτι παιδιά σε μια καφετέρια, και εφόσον είχα και το 1, το αγόρασα αμέσως

13.Πόσες ώρες αφιερώνεις στο ETS2
Πλέον δεν πολυ-παίζω, μιας και έχουμε τις εξετάσεις αλλά τα καλοκαίρια έπαιζα 5-6 ώρες την μέρα

14.Παιχνίδι με mods ή vanilla
Στην αρχή που ανακαλύπτεις το παιχνίδι σου φαίνεται ωραίο, αλλά οταν μαθαίνεις για την ύπαρξη mod , τότε δεν μπορείς να αντισταθείς

15.Έχεις ασχοληθεί να φτιάξεις δικά σου mods ;
Ναι, δυστυχώς μιας και ήταν η αιτία που μείωσα τον χρόνο παιχνιδιού για να φτιάχνω, και να φτιάχνω και διορθώσεις.

16.Κάποια mods τα οποία χρησιμοποιείς σε κάθε έκδοση του παιχνιδιού και δεν μπορείς χωρίς αυτά ;
Δεν είμαι εξαρτημένος απο κανενα απολύτως. Αν δεν κάνει στην έκδοση μου, αντίο.
Εικόνα
Κλειδωμένο