Πατσιάς Γιώργος

Οι απαντήσεις των μελών της κοινότητας .
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
Giorgos Patsias
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:39 pm
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Πατσιάς Γιώργος

Δημοσίευση από Giorgos Patsias »

Πατσιάς Γεώργιος ( Patsias Giorgos )

1.Πρώτη επαφή με υπολογιστή . Χρονολογία και ηλικία :
Η πρώτη μου επάφη με υπολογιστή ήτανε το 2002 σε ηλικία 13 ετών.

2.Χαρακτηριστικά που είχε ο πρώτος υπολογιστής ;
Το μόνο που θυμάμαι είναι οτι είχε πολύ μικρό σκληρό δίσκο γύρω στα 40GB και αναγκαζόμουν να διαγράφω συνέχεια "περιττά" αρχεία :x

3.Μερικά από τα πρώτα παιχνίδια που ασχολήθηκες ;
Championship manager 03/04, Fifa, Counter Strike 1.5 και 1.6 στην συνέχεια με το οποίο έλιωσα για τουλάχιστον μια οκταετία :!:

4.Αγαπημένο είδος παιχνιδιού
Λάτρης των fps games, ειδικά με το counter strike. Επειδή όμως με την πάροδο των χρόνων οι noobades που έβαζαν cheat αυξανόταν, αυξανόταν και τα νεύρα όταν έπαιζες και αντί να περάσεις ένα χαλαρωτικό δίωρο παίζοντας το παιχνίδι σου, έφευγες με ανεβασμένη πίεση και έτοιμος για εγκεφαλικό :lol: :lol: :lol: Αυτός ήτανε ένας απο τους βασικούς λόγους να σταματήσω το cs και να ασχοληθώ με πιο χαλαρωτικά παιχνίδια όπως το euro truck simulator.

5.Επαφή με κονσόλες ; Είχες ποτέ ; Ήθελες να αποκτήσεις ;
Επαφή με την πρώτη μου κονσόλα ήταν πριν πάρω το πρώτο μου PC σε ηλικία 8-9 ετών περίπου. Ήτανε αυτές οι κονσόλες που κούμπωνες κάτι κίτρινες κασέτες απο πάνω, δεν θυμάμαι καν το όνομα της κονσόλας (μεγαλώνω και ξεχνάω :lol: ). Αγαπημένο παιχνίδι το Super Mario, άπειρες ώρες λιωσίματος!

6.Συλλογή παιχνιδιών ( πόσα , retail ή steam )
Η συλλογή των παιχνιδιών μου είναι μικρή διότι ασχολιόμουν αποκλειστικά με το Counter Strike. Μερικά παιχνίδια που θυμάμαι για το Playstation 1 που είχα ειναι το Fifa 2000, Tekken 3, Medal of Honor και αλλα

7.Πόσες ώρες αφιερώνεις για παιχνίδι κάθε ημέρα/εβδομάδα
Πλέον ο χρόνος που θα αφιερώσω ειναι περιορισμένος λόγο δουλειάς. Σίγουρα όμως θα βρώ ενα δίωρο την εβδομάδα να ασχοληθώ!

8.Άλλη χρήση υπολογιστή εκτός από τα παιχνίδια
Από τότε που μπήκε το ίντερνετ για τα καλά στην ζωή μου η τηλεόραση έχει φύγει απο το δωμάτιο και ενημερώνομαι αποκλειστικά απο διάφορα sites. Επίσης μου αρέσει η επεξεργασία εικόνων και η δημιουργία βίντεο με την βοήθεια διάφορων προγραμμάτων.

9.Πως έμαθες την χρήση του υπολογιστή ( βιβλία , περιοδικά , σχολές , ιντερνετ )
Με την αγορά του πρώτου υπολογιστή άρχισα να μπαίνω στο νόημα αλλα δεν μπορώ να πω οτι ασχολούμαι με πολλά προγράμματα μιας και το ενδιαφέρον μου ήταν αποκλειστικά στα παιχνίδια :lol:

10.Προτίμηση desktop ή laptop
Μετάνιωσα πάρα πολύ που πρίν 3 χρόνια αγόρασα laptop, ο επόμενος σίγουρα θα ειναι desktop !

11.Το σύστημα που διαθέτεις τώρα , τι περιλαμβάνει ;
Intel Core i5-2430M 2.4GHz with turbo boost up to 3.0GHz, NVIDIA Geforce GT 520M, 15.6`` HD LED LCD, 4GB DDR3 memory, 500 GB HDD

12.Με το ETS2 πότε ξεκίνησες να ασχολείσαι ;
Είχα μια μικρή εμπειρία με το ets1 και γύρω στο 2013 είχα δεί ένα trailer στο youtube για το ets2 και αμέσως με "μάγεψε" με τα απίστευτα γραφικά του και το tuning στα φορτηγά πράγμα που δεν υπήρχε στο ets1 !

13.Πόσες ώρες αφιερώνεις στο ETS2
Οι ώρες που θα ασχοληθώ με το game ειναι σχετικά λίγες διότι μου "τρώει" πολλές ώρες η ενασχόληση μου με την ομάδα. Πάνω κάτω 3 με 4 ώρες την εβδομάδα θα συνδεθώ στο steam για να παίξω.

14.Παιχνίδι με mods ή vanilla
Χωρίς mods το παιχνίδι για εμένα δεν έχει ουσία! Είναι ένας βασικός παράγοντας που δεν ασχολούμαι με το multiplayer (για την ώρα) !

15.Έχεις ασχοληθεί να φτιάξεις δικά σου mods ;
Είμαι λάτρης των skin mod είτε σε trailer είτε πάνω στο φορτηγό. Πιστεύω ένα καλό skin είναι το 90% της ομορφιάς του φορτηγού. Υπάρχουν αρκετά skins δικά μου στο site της ομάδας, όπως και tutorial videos στο κανάλι μας στο youtube.

16.Κάποια mods τα οποία χρησιμοποιείς σε κάθε έκδοση του παιχνιδιού και δεν μπορείς χωρίς αυτά ;
Δεν μπορώ να αποχωριστώ τον rus map, το Volvo FH12 (περίμενα πως και πως να το βγάλει κάποιος), tuning mod με προβόλια, μπάρες κλπ όχι κάποιο συγκεκριμένο όποιο μου αρέσει το κατεβάζω και 1-2 δικά μου trailer !
Εικόνα
Κλειδωμένο