Jorgo Buzi

Οι απαντήσεις των μελών της κοινότητας .
Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Jorgo Buzi

Δημοσίευση από leftergr »

Jorgo Buzi


1.Πρώτη επαφή με υπολογιστή . Χρονολογία και ηλικία :

Ηταν 2003 πρώτη δημοτικου και ενοειται οτι ημουν τρελος απο την χαρα .


2.Χαρακτηριστικά που είχε ο πρώτος υπολογιστής ;

Μικρο παιδι που να ηξερα, το μονο που θυμαμαι ειναι η TFT λεπτη οθονη 17 ιντσων που την εχω μεχρι σημερα για τις καμερες ασφαλειας .


3.Μερικά από τα πρώτα παιχνίδια που ασχολήθηκες ;

Το αθανατο Need for Speed underground 2 , GTA San Andreas , The Italian Job , The hell in Vietnam , Rally Sport Challenge .


4.Αγαπημένο είδος παιχνιδιού

First person shooter (FPS) - Racing και το τελευταιο καιρο με εχουν τραβηξει αρκετα και τα simulator .


5.Επαφή με κονσόλες ; Είχες ποτέ ; Ήθελες να αποκτήσεις ;

Game Boy COLOR και Playstation 1 και μοναδικο , απο τοτε που η εξελιξη των υπολογιστων ανεβηκε σταματησα την επαφη με τις κονσολες .


6.Συλλογή παιχνιδιών ( πόσα , retail ή steam )

Retail : NFS undergound2 , NFS Most wanted , NFS carbon , NFS pro street , NFS Undercover , Shift 2 , GTA San Andreas , The godfather , Formula 2011 , Crysis 2 , Dirt 3 , COD 2 , COD4,
COD black ops , COD modern warfare 2 , Prince of Persia the forgotten sands , Driver San Francisco , Ets 2 .Βεβαια πολλα απο αυτα τα παιχνιδια δεν τα παιζω , και παραλληλα μερικα απο τα παλια οι δισκοι λειπουν δινοντας τα απο εδω κι απο εκει.
Steam : ακομη κανενα και θελω να αρχισω.


7.Πόσες ώρες αφιερώνεις για παιχνίδι κάθε ημέρα/εβδομάδα

Βδομαδα:Δυστυχως εχω φτασει στην κατασταση να δινω 3 ωρες για τα ελαχιστα παιχνιδια που παιζω την βδομαδα,πολλες φορες μαλιστα οι 3 ωρες γινονται 0 .


8.Άλλη χρήση υπολογιστή εκτός από τα παιχνίδια

Διαδυκτιο και σχολικες εργασιες .


9.Πως έμαθες την χρήση του υπολογιστή ( βιβλία , περιοδικά , σχολές , ιντερνετ )

Σχολειο,ιντερνετ και ψαξε ψαξε κατι θα μαθεις .


10.Προτίμηση desktop ή laptop

Το καθενα εχει φτιαχτει για την δουλεια του αλλα εγω προτιμω το desktop .


11.Το σύστημα που διαθέτεις τώρα , τι περιλαμβάνει ;

200gb Hitachi,2GB Ram,Inter core DUO cpu E7300 2.66ghz,ATI Radeon HD 4800 series,Windows 7 32-bit,σκεφτομαι για αναβαθμιση αλλα οταν θα σηκωσει η τσεπη .


12.Με το ETS2 πότε ξεκίνησες να ασχολείσαι ;

Βασικα ξεκινησα με το κλασικο ETS , οσο για το νουμερο 2 απο τοτε που βγηκε .


13.Πόσες ώρες αφιερώνεις στο ETS2

Καποτε αφιερωνα μεχρι και 5 ωρες την ημερα,αλλα απο το νεο ετος δεν ασχολουμαι τοσο πολυ ,ισα ισα το εχω σχεδον παρατησει .


14.Παιχνίδι με mods ή vanilla

Mods , εστω αλλων . Για αυτο ειναι τα mods , για ενα πιο ρεαλιστικο και πιο ψυχαγωγικο παιχνιδι .


15.Έχεις ασχοληθεί να φτιάξεις δικά σου mods ;

Σκιν , τρειλερ , ζαντολαστιχα , texture στα φορτηγα , εσωτερικο ντυσιμο , μικρο tuning και αλλα οσο αφορουν για το προσωπικο φορτηγο μου .


16.Κάποια mods τα οποία χρησιμοποιείς σε κάθε έκδοση του παιχνιδιού και δεν μπορείς χωρίς αυτά ;

Flare pack δικα μου , εκδοση halogen τυπου .
Εικόνα
Κλειδωμένο