βοήθεια για το blender

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
stavros.ts
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 15, 2015 5:50 pm

βοήθεια για το blender

Δημοσίευση από stavros.ts »

Όταν κανω import βγένουν μονο οι φάκελοι που εχουν μεσα scania_rcab 2009 MAN TGX Κ.τ.λ,εγω θέλω να κανω επεξεργασία ενος αλλου φορτηγού που το εχω κατεβάσει και ειναι .scs. πώς μπορω να βάλω το φορτηγο που εχω κατεβάσει, στο blender ?
Εικόνα
xristos_k
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Απρ 10, 2015 1:39 pm

Re: βοήθεια για το blender

Δημοσίευση από xristos_k »

αν το εχεις σε .scs μορφη το ανοιγεις , με 7zip η WINRAR και περνα ΟΛΟΥΣ τους φακελους σε εναν αλλον και κανεις το import οπως κανεις και τα αλλα αμαξια
Εικόνα
Xrysiko
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2015 8:38 am

Re: βοήθεια για το blender

Δημοσίευση από Xrysiko »

Πρέπει να εχεις εγκατεστημένο το winrar για να κάνεις αποσυμπίεση το αρχείο SCS σε ενα φάκελο. Πχ sunshield.scs με τα ο νεος φάκελος αποσυμπίεστος θα λέγεται sunshield. Έπειτα ανοιγεις το blender πας εκεί που λέει import scs model πας εκεί που λέει base folder και επιλέγει το φάκελο που εχεις κάνει extract το base του παιχνιδιού. Απο πανω πας εκεί που λέει mod folder και βρίσκεις το φάκελο που έγινε απο extract του mod πχ. φάκελος sunshield.βρίσκεις το pmg η pmd file δε θυμαιμε και ανοίγει στο blender και το επεξεργαζεσαι. Δεν ξέρω αν καταλάβεις απόλυτα τι πρεπει να κανεις αλλά είμαι απο κινητό. Τα βίντεο στο YouTube περί import export θα σε βοηθήσουν.
Εικόνα
Απάντηση