Πρόβλημα με crash του game

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Πανος Γαρυφαλλου
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2015 8:23 am

Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από Πανος Γαρυφαλλου »

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από leftergr »

Το συγκεκριμένο game.log είναι μόλις σε έχει πετάξει το παιχνίδι εκτός ; Γιατί εγώ το βλέπω ότι έχεις πατήσει quit για να βγείς και το παιχνίδι έχει σώσει κανονικά .
Εικόνα
Πανος Γαρυφαλλου
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2015 8:23 am

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από Πανος Γαρυφαλλου »

Όχι ενώ έκανα δρομολόγιο και είχα φτάσει Πειραιά λιμάνι πατώ να δω τα δρομολόγια και με πετά εκτός
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zeros
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:50 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από zeros »

Ναι αλλα στο συγκεκριμενο log δεν δειχνει κατι τετοιο..οτι σε πεταει απο το παιχνιδι.
Επισης εχεις καποιο προφιλ το οποιο δεν λειτουργει....σβηστο.
Καποιο engine mod επισης εχει προβλημα (ισως το μοντ να βρισκετε ενσωματομενο μεσα σε καποιο tunninig mod)
Εχεις αρκετα errors στο log αλλα κανενα απο αυτα δεν δειχνει να σου κρασαει το παιχνιδι.


Ξαναβαλε ενα καινουργιο log ΑΜΕΣΩΣ μολις σου κρασαρει το παιχνιδι.
Επισης χρησiμοποιησε το http://pastebin.com/ για μεγαλα κειμενα οπως ενα gamelog.
Καλη διασκεδαση με ασφαλη χιλιομετρα

Zeros
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από leftergr »

Καταρχήν έχεις κάποιο θέμα με τα προφίλ σου . Τα έχεις διαγράψει ίσως , αλλά το παιχνίδι ψάχνει να τα βρεί στην αρχή μάλλον .

Επίσης πας να του φορτώσεις ένα paintjob το οποίο όμως έχει πρόβλημα . Το ίδιο συμβαίνει και με ένα ήχο .

Έχεις προσθέσει κάποιο σήμα , κάποιο lightbox στο φορτηγό , το οποίο όμως δεν φορτώνει σωστά ;

Και ίσως φταίει και πρόβλημα μνήμης . Τρέχεις win 7 x86 , ενώ να υποθέσω έχεις τουλάχιστον 4GB RAM ; Αν είχες x64 , θα βοηθούσε το παιχνίδι να χρησιμοποιήσει παραπάνω μνήμη και πραγματική και virtual .
Εικόνα
Πανος Γαρυφαλλου
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2015 8:23 am

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από Πανος Γαρυφαλλου »

Εάν το κάνω απεγκατάσταση και βάλω τα 2 προφίλ μου που παίζω όλα τα άλλα προβλήματα θα φύγουν?
Και ναι δεν έχω τον υπολογιστή που πρέπει απλά κάνω λίγο υπομονή γιατί έχω πολλά άλλα που έχουν προτεραιότητα
Εικόνα
Πανος Γαρυφαλλου
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2015 8:23 am

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από Πανος Γαρυφαλλου »

_Scania_V8_Exhaust_Soundmod_v1.Simos.scs

έχω αυτόν τον ήχο στο mod vip Μαΐου υπάρχει περίπτωση να μην ταιριάζει αυτός και να έχω τα προβλήματα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zeros
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Τετ Απρ 23, 2014 2:50 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από zeros »

Οχι δεν υπαρχει λογος να κανεις απεγκατασταση το παιχνιδι,το θεμα ειναι οτι ενα προφιλ σου ειναι "κατεστραμενο" και εχεις καποια μοντ που δενλειτουργουν σωστα.Αυτο που πρπει να κανεις ειναι να τα απενεργοποιησεις ΟΛΑ.....μετα να εκτελεσεις μια εντολη μηδενισματος της μνημης παιχνιδου μεσω του developers console και μετα να ενεργοποιης τα μοντ σου ενα-ενα..και οποια παραγουν σφαλματα να τα απενεργοποεις και να τα πετας στα σκουπιδια.
Καλη διασκεδαση με ασφαλη χιλιομετρα

Zeros
Εικόνα
Πανος Γαρυφαλλου
VIP
VIP
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιουν 17, 2015 8:23 am

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από Πανος Γαρυφαλλου »

ok αυτο θα κανω
Εικόνα
kostaskyp12
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2014 5:54 pm

Re: Πρόβλημα με crash του game

Δημοσίευση από kostaskyp12 »

Έχω πρόβλημα με το μουλτιπλειερ και ενω συνδεομαι κανονικα μετα απο λιγα λεπτα δεν μου βγαζει κανεναν στο λοκαλ και γενικα στο παιχνιδι και συνεχιζει κανονικα να παιζει χωρις να βγαλει οφλινε και οι αλλοι παικτες με βλεπουν σε ενα σημειο που περασα κολημενο, εαν κανω ρεσταρτ ξαναξεκιναει κανονικα και μετα απο λιγα λεπτα το ξανακανει, επισης οταν κολησει δεν μπορω εννοειτε να γραχω στο τσατ, ακομα εχω κανει τη γραμμη μου φαστ παθ, ξερει κανεις τπτ????
Απάντηση