Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Απορίες γύρω απο το Euro Truck Simulator 2 .
Απάντηση
sakisk
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2015 8:31 pm

Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Δημοσίευση από sakisk »

Καλησπέρα σε όλους !

Είναι η δεύτερη φορά που σας γράφω για αυτό το θέμα (την πρώτη φορά δεν πήρα απάντηση ή αν πήρα δεν την διάβασα διότι είμαι νέος στο forum και δεν ξέρω ίσως που να κοιτάξω).
Εχω αγοράσει μια κάρτα για το Euro Truck Simulator 2 SPECIAL EDITION. Προσπαθώ να βρω και να κατεβάσω αυτή την έκδοση (SPECIAL EDITION) αλλά δεν μπορώ. Μήπως μπορεί κάποιος φίλος να με βοηθήσει ; Εχω κατεβάσει και εγκαταστήσει την κανονική έκδοση (ver 1.20), αλλά όταν πάω να κάνω ενεργοποίηση του παιχνιδιού, ο κωδικός που μου ζητάει είναι 5 κομμάτια ενώ στην κάρτα που έχω αγοράσει υπάρχουν μόνο τρία κομμάτια κωδικού.
Ευαχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντηση !

Καραουλάνης Σάκης
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Δημοσίευση από leftergr »

Τι εννοείς έχεις αγοράσει κάρτα για το παιχνίδι ; Αγόρασες το παιχνίδι από κάποιο μαγαζί ; Τότε το παιχνίδι πρέπει να το περάσεις στο Steam , σύμφωνα με τις οδηγίες που υπάρχουν στην εσωτερική θήκη του DVD παιχνιδιού !!!


Το topic μετακινήθηκε στην ενότητα Βοήθεια και Απορίες !!!
Εικόνα
sakisk
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2015 8:31 pm

Re: Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Δημοσίευση από sakisk »

Εχω αγοράσει από κάποιο μαγαζί μία κάρτα (σαν τις πιστωτικές) στην οποία γράφει "EURO TRUCK SIMULATOR 2 SPECIAL EDITION". Λέει οτι πρέπει να κατεβάσω το παιχνίδι από το internet, να το εγκαταστήσω και μετά να το ενεργοποιήσω με έναν κωδικό (με τρία κομμάτια) που υπάρχει στη κάρτα. Δεν υπάρχει CD, δεν υπάρχουν άλλες οδηγίες.
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Δημοσίευση από leftergr »

Συγνώμη το αγόρασες από μαγαζί αυτό ; Χωρίς να είναι μέσα σε κουτί dvd ; Και έπρεπες να ξύσεις από πίσω για να φανεί ο κωδικός ή ήταν έτσι χύμα και φαινόταν ;;;;
Εικόνα
sakisk
Εκπαιδευόμενος
Εκπαιδευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2015 8:31 pm

Re: Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Δημοσίευση από sakisk »

Ο κωδικός είναι στην μπροστινή πλευρά της κάρτας και φαινόταν από την αρχή χωρίς να χρειάζεται ξύσιμο. Να υποθέσω οτι με κορόιδεψαν;
Άβαταρ μέλους
leftergr
Site Admin
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 19, 2014 7:16 pm
Τοποθεσία: Heraklion

Re: Special Edition - Euro Truck Simulator 2

Δημοσίευση από leftergr »

Πολύ αμφιβάλλω ότι ο κωδικός δεν έχει χρησιμοποιηθεί ήδη ........ Κάρτες με τον κώδικο του παιχνιδιού έτσι χύμα δεν κυκλοφορούν . Βρίσκονται μέσα σε θήκη DVD , που έχει όλα τα σωστά λογότυπα της εταιρίας και του παιχνιδιού .

Ο μόνος τρόπος να το τσεκάρεις , είναι να κατεβάσεις το πρόγραμμα του Steam , και να δοκιμάσεις να κάνεις ενεργοποίηση εκεί τον κωδικό να δείς αν θα σου δουλέψει . Αλλιώς το πας πίσω από εκεί που το αγόρασες ....
Εικόνα
Απάντηση